Ochrana proti vloupání

 

Ochrana proti vloupání do bytu začíná u řádně zamčených vstupních dveří.

Zamykejte proto dveře na všechny zámky kdykoliv opustíte byt. Z praxe je známo mnoho případů, kdy půlhodinová nepřítomnost majitele nezamčeného, pouze zabouchnutého bytu, měla za následek jeho vykradení.
Nechte ihned vyměnit zámky u dveří, pokud se přistěhujete do nového bytu. Bezpečný dveřní zámek musí být opatřen bezpečnostní cylindrickou vložkou a bezpečnostním kováním.
Zadlabací zámek je ukrytý uvnitř dveřního křídla. Většinou bývá v zoufalém technickém stavu, protože čas od času je z různých důvodů zapotřebí „vyměnit klíče", ale na zámek si nikdo nevzpomene. Nejsou ojedinělé případy, kdy při provádění pohotovostních zakázek nacházíme padesát, či šedesát let staré zadlabací zámky v různém stadiu rozpadu. Pikantní je, že tyto zámky jsou osazeny cylindrickými vložkami za několik tisíc korun a moderním bezpečnostním kováním, jejichž majitelé je pouze zabuchují, protože zamknout nejdou. 
Bezpečnostním hazardem je také používání zámků na dozický či na obyčejný klíč, stejně jako montáž hliníkových a bakelitových štítů na vstupní dveře.
Cylindrická vložka ovládá celý mechanismus zámku. Zároveň v kombinaci s kováním zámku, či chcete-li štítem, určuje stupeň zabezpečení Vašeho bytu. Nesnažte se proto šetřit, otevřít zamčené dveře osazené stavební vložkou a obyčejným štítkem (bakelit, hliník) je otázka patnácti až třiceti vteřin, přičemž úroveň takto způsobeného hluku zdaleka nedosahuje úrovně hluku při tichém hovoru.
Překonání cylindrické vložky je nejčastěji prováděno rozlomením, odvrtáním nebo otevřením planžetou. Rozlomení, či odvrtání vložky zámku lze zamezit instalací bezpečnostního kování s ocelovou krytkou. Nejběžnější na našem trhu je kování R–1 od firmy Rostex Vyškov, dnes už vyráběné v mnoha variantách. Otevření planžetou je možné zamezit bezpečnostní vložkou s překrytým profilem a přídavnými prvky.
Bezpečnostní kování ochraňuje zámkovou vložku proti různým způsobům překonání, např. ulomením, vytržením, odvrtáním. Dveře je možné dále doplnit o přídavný zámek, celoplošnou závoru, nebo vícebodový rozvorový systém, který tak jako vícebodové bezpečnostní dveře, ustojí značné násilí.
Pokud nejsou nainstalované, vybavte objekt či byt vícebodovými bezpečnostními dveřmi se zámkem, vložkou a štítem, které jsou odolné proti vyhmataní, vysazení, rozlomení, či odvrtání. 
K dokonalému zabezpečení vstupního dveřního prostoru je nejvhodnější použít bezpečnostní dveře, kterých je dnes na trhu široký výběr od různých výrobců.

Pokud se rozhodujete jaké bezpečnostní dveře pořídit, držte se tohoto pořadí :
1. bezpečnostní třída (3. a vyšší)
2. funkčnost a kvalita 
3. dostupnost záručního a pozáručního servisu
4. design
5. a nakonec cena

Obdobně je nutné zabezpečit i další stavební otvory, tj. zadní dveře, okna, balkony, a zejména méně viditelné a méně často používané vikýře, sklepní okénka a světlíky.
Uvědomte si přitom, že výsledná bezpečnost Vašeho objektu je dána bezpečností nejslabšího článku. Mějte na paměti, že základem každého zabezpečení jsou mechanické zábrany, tj. bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámky, závory, mříže, fólie, trezory.
Při realizaci zabezpečení objektu či bytu se vždy obracejte na odbornou firmu, zásadně nespoléhejte na své sí1y či "sousedskou výpomoc".
Mohlo by se Vám stát, že se neodborně namontovaný zámek zasekne a Vy se nedostanete do svého bytu, či naopak z něj ven. Při případné škodní události Vám také pojišťovna muže připravit velmi nepříjemné překvapení v podobě značně kráceného pojistného plnění.
Mechanické zabezpečovací prostředky je vhodné doplnit zařízením elektronické signalizace.
Trvejte na tom, aby byly v systému zabezpečení použity výhradně prvky, které byly schváleny státní zkušebnou pro příslušný stupeň rizika či bezpečnostní třídu.

Při posuzování nabídek berte na vědomí, že nejlevnější nemusí být nejlepší.
Nespoléhejte proto na v poslední době rozmáhající se „podomní prodej" různých zámků, podplechů a „zaručených" bezpečnostních prvků pochybné kvality. Zástupci těchto takzvaně autorizovaných zabezpečovacích firem Vám je nabídnou, prodají a nainstalují s tím, že už totéž montovali o dvě patra výš a jedná se o časově omezenou a cenově velmi výhodnou nabídku, která se už nejspíš nebude opakovat.( Mezi takové to" firmy" například patří http://www.zabezpecovacisluzby.com/", známá prodejem a montáží podplechů proti vypáčení dveří, jak opět z praxe můžeme dokázat na případech důvěřivých seniorů po celé republice) v konečném důsledku ovšem zjistíte, že jste za desetinásobnou cenu koupili obyčejnou stavební vložku, v horším případě její levnou kopii asijské výroby.

Kontaktní formulář
Volejte dispečink: 513 033 033 nebo 602 585 585

Pole označená * jsou povinná.
Jméno:*

Telefon:*

E-mail:*

Text:*

Máte li jakékoliv problémy se zámkem.
Volejte náš dispečink: 602 585 585

Komentář k Ochrana proti vloupání

Celkem komentářů: 0

Přidat komentář

Jméno:*
E-Mail:
Komentář:
Opište slova z obrázku: *


Doporučujeme přečíst

Ceník zámečnických prací
Zámečníci Morava. Ceník zámečnických ...
Hledáme zámečníka
PAKLÍČ s.r.o, pobočka Brno - hledá techniky ...
Zámečnictví Paklíč Vás vítá na Brněnských stránkách.
Vážení zákazníci. K dnešnímu dni jsme spustili ...
Otevírání a servis trezorů
Servis trezorů a trezorových zámků Nabízíme ...
Opravy, výměny a montáže zámků a vložek
Opravy, výměny a montáže zámků Brno, Olomouc, ...

Anketa

Jak jste se o nás dozvěděli?

Na doporučení od známého
Při hledání na internetu
Z tisku a rozhlasu
Výsledky

Statistika návštěv

Pondělí 293
Úterý 321
Středa 364
Čtvrtek 206
Pátek 280
Sobota 332
Neděle 216
Návštěvy online: 8
Celkem návštev: 112635
Rekord za den: 513